Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tělovýchovná jednota Sokol Ruprechtice, z.s. - SK Jívan Bělá

1. 11. 2021
 
K sobotnímu zápasu bych chtěl nejprve napsat něco, s čím do novin nepůjdu.Stejně by to neprošlo :-D
Přijeli jsme na místo a po 5 minutách nám padali brady a vstávali vlasy, kde to vlastně jsme. A hlavně....jak se tam vůbec může hrát krajská soutěž. Když člověk vidí, jaká buzerace je před zápasem v Bělé,tak jak je možné,že tady se může téměř vše.
Začneme střídačkami,které vlastně ani nejsou,protože se sedí před kabinami.Buď na schodě,nebo jakých si lavičkách.
Těsně před schody je vymezený prostor pro trenéry, přes který ale chodí kde kdo, aby se dostal někam dál.
Stát 2 metry od hrací plochy ani nejde.Maximálně 20 cm. Takže opáskovat hřiště můžete tak na sídlišti.Terén hrozný už od pohledu. Místy více hlíny a drnů, než samotné trávy.
Toto je shrnutí toho, co musí prožít hráč a teď to, co prožívá divák.
Kiosek žádný,takže bez pití a jídla. Postavit se můžeš kam chceš,ale bacha aby tě netrefil balón.
Vedle hřiště hospoda, která otevírá v 16.00. To je sice hezké,ale fotbal byl od 14.00 hod. Díky bohu se hospodský nechal asi ukecat a otevřel aspoň o poločase.
Jediný plus bylo, že pivo bylo do skla. Jak je to někde možné a někde ne, to vědí jen oni sami.
A teď k zápasu.
Zápas se hrál na velice malém hřišti a Bělé to dělalo problémy. Tecnický fotbal tady nepřipadal v úvahu a od prvních minut to bylo vidět. I tak se hosté dostali do první šance v 5 minutě. Hlavička skončila ale nad.v 8 minutě stříleli nad domácí. V 14 minutě Militký poslal po křídle Macha,ten nacentroval do vápna kde si balón našel Otmar a poslal Bělou do vedení 0:1.
Hosté se dlouho ale neradovali. V 16 minutě napříč vápnem prošel domácí Průcha a křižnou střelou pod víko vyrovnal na 1:1. Ve 23 minutě trestná kop zahodil hostující Liška a ve 28 minutě akci Macha, zase Otmar. Ve 31 minutě ze sebe vše dostal Janů, když musel hasit brejk domácích.Klobouk dolů...
Na začátku druhé půle  se domácí dostali do vedení 2:1 a tento výsledek už se nezměnil.
Do žádné slibné akce už se nedostal ani jeden z týmů a domácí si překvapivě připsali tři body.
" Dnešní zápas byl spíše boj. Jak s terénem, na který nejsme asi zvyklý, tak s větrem, který nepřispěl ani jednomu klubu. Místy to bylo snad až neregulérní, jak foukalo.

Domácí se ale přizpůsobili o něco lépe než my a vyhráli. Není to výmluva a ani obhajoba našich kluků.Jen jsme prostě zvyklý, hrát na něčem jiném. Velké díky patří opět fanouškům, kterých přijelo možná těch 30, co jsou uvedeny v zápise"

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< listopad / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 136388
Měsíc: 2425
Den: 80