Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tj Pěnčín - Jívan Bělá

9. 8. 2021
Branky: 68. Vondrák, 88. Škréta Jan - 51. Beran, 82. Militký, 90. Vácha
Sestava: Jakubičko - Brožek, Motejlek (C), Navrátil - Liška, Grebeníček, Janů, Vácha, Beran - Otmar (32. Militký), Vorel (70. Vrba)
Rozhodčí: Ďörď - Svoboda, Balatka
Delegát: Šťastný
ŽK: 3:0
Diváků: 100
V příjemném sobotním odpoledni odstartovala krajská 1.A třída Libereckého kraje. Náš tým zajížděl k prvnímu utkání na půdu Sokola Pěnčín. V minulém ročníku jsme s tímto týmem neutkali, proto byla otázka, s čím domácí vyrukují. Trenéru Davidu Grebeníčkovi byl k dispozici téměř kompletní hráčský kádr. Omluveni byli Ondra Mach a Dominik Rypl, zranění do hry nepustilo Lukáše Kázmera a Ondru Šimůnka.
Úvod utkání byl opatrný, obě mužstva se nejprve "oťukávala", poté tempo hry začalo nabírat na obrátkách. Hra byla vcelku vyrovnaná, ale na míči jsme byli více my. Díky fyzickým dispozicím hráčů Pěnčína bylo jasné, že se domácí budou snažit hrát spíše nakopávané balóny za obranu. Naše obrana si ale vedla na výbornou a většinu soubojů vyhrávala. Do první vážnější šance se dostal Daniel Otmar, který se snažil technickou střelou překonat domácího brankáře. Na druhé straně se zaskvěl vynikajícím zákrokem hostující brankář Michal Jakubičko, který nás podržel. Kaňkou prvního poločasu se stala 31. minuta, kdy se po souboji s domácím hráčem nešťastně zranil Dan Otmar a musel být za pomoci spoluhráčů dopraven na střídačku. Na trávník nastoupil Dan Militký a my všichni přejeme Otmisovi brzké uzdravení a rychlý návrat na zelený pažit. První půle tedy skončila smírně 0:0, musíme říci, že zaslouženě, protože oba týmy mohly strhnout vedení na svoji stranu.
Druhý poločas začal poněkud odlišně než ten první. Hra zvýšila tempo a díky naší aktivitě začalo přibývat několik skvělých příležitostí. Jedna z nich se ujala v 51. minutě, kdy se svojí bojovností v malém vápně dokázal prosadit Lukáš Beran a poslal nás do vedení. Pěnčín díky obdržené brance šlápl do pedálů a přidal na obrátkách. Díky výborně organizované defenzivě se domácí do vyložených šancí nedostávali. Bohužel, jednou akcí se domácí dostali zpět do zápasu, kdy se za obranou zjevil nabíhající Vondrák a ten upravil skóre na 1:1. Tento stav jsme se snažili změnit co nejdříve. První nebezpečnou střelu, kterou poslal na branku Dan Militký ještě domácí brankář vyrazil, ale na jeho druhý střelecký pokus už byl krátký a tak nás Dan poslal, svojí umístěnou a tvrdou střelou, do vedení 1:2. Zápas nabral na obrátkách a domácí ještě více začali tlačit. Odměnou za jejich snahu jim bylo vyrovnání kapitánem Janem Škrétou, který se v pokutovém území nejlépe zorientoval a zakončil. Dvě minuty před koncem svítil na světelné tabuli stav 2:2. Co se ale nestalo. O dvě minuty později zahrává jeden z posledních rohů Martin Liška, který ve vápně našel důrazného Dominika Váchu a v tu chvíli explodovala obrovská radost všech hráčů a fanoušků z Bělé. Rozhodčí prakticky po chvilce ukončuje tento zajímavý duel a náš tým si připisuje první a velmi důležité tři body do tabulky.

Děkujeme všem fanouškům za početnou podporu v hledišti!

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< říjen / 2021 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 133944
Měsíc: 2497
Den: 103