Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zápasy-jaro 2014

5. 1. 2014

 

Sokol Horní Branná B 2:4 SK Jívan Bělá

datum: 18.5. 2014

místo: Bělá

čas: 17:00

 

góly: 2x Fanda Vorel, 1x Marian Kukučka, 1x Marcel Bažik

žluté karty: 1x Michal Jebavý

červené karty: 

 

Hned na úvod jsme mohli vidět chybu v rozehrávce a gól domácího týmu, ale v 6. min Fanda Vorel vystřelil na bránu a teč domácího obránce zajistili Bělé vyrovnání. Už v 8. min jsme se mohli radovat znovu po krásné střele Vladimíra Kalendy, ale brankář předvedl výborný zákrok. Uběhlo pět minut a Marian Kukučka poslal balón opět do obránce, který si srazil míč do vlastní brány. Ze začátku jsme mohli vidět hodně šancí na obou stranách, ale hosté byli produktivnější, protože v 23. min přidal další branku hezkou střelou Fanda Vorel. Domácí ale hned v 30. min snížili náskok z trestného kopu. Nedlouho poté však domácí mohli srovnat stav úplně, ale Ladislav Šír předvedl neuvěřitelný zákrok a zachránil tak jedno brankový náskok. Ve 38. min měl obrovskou šanci Lukáš Patz, ale pouze nastřelil golmana.

poločas: Sokol Horní Branná B 2:3 SK Jívan Bělá

Do druhého poločasu nastoupila Horní Branná s jasným cílem: vyrovnat. Bělá se stáhla a domácí hráči si začli vytvářet velké množství šancí, Bělští hráči hráli v podstatě jen na ,,brejky". 1. větší šance v druhém poločase SK Jívanu Bělé přišla až v 72. min. a z proti útoku domácí hráči nastřelili břevno. Ke konci utkání Bělá začla zas vyrovnávat hru a dostávala se do více šancí a snažila se dát ještě jednu branku. To se jim povedlo až v 86. min po nahrávce Michala Hanče se u míče objevil Marcel Bažik a v klidu vstřelil svou 1. branku za tým SK Jívan Bělá. V 90. min mohla být ještě odpískaná penalta po faulu na Michala Jebavého, jenže rohodčí si všiml až konfliktu mezi hráči a tak si oba hráči vysloužili žlutou kartu.

SK Jívan Bělá 0:2 Sokol Stružinec

datum: 10.5. 2014

místo: Bělá

čas: 17:00

 

góly: 

žluté karty: 1x Kalenda Vladimír

červené karty: 

 

V zápase o první místo, měla výhodu Bělá, protože hrála na domácím hřišti. Na začátku utkání se mužstva přetahovala a vytvořila si hodně šancí. Bělá měla více příležitostí, ale šance nedokázala proměnit. Hosté začali útočit až ke konci prvního poločasu, ale do moc zakončení se nedostali, kvůli výborné hře domácí obrany. Největší šance přišla ve 41. min, když domácí hráč René Čokina nastřelil tyč. Ve 43. min měl také Stružinec velkou šanci, ale domácí brankář Ladislav Šír předvedl skvělý zákrok. 

poločas: SK Jívan Bělá 0:0 Sokol Stružinec

Na začátku druhého poločasu však padla první branka, bohužel se z gólu radovali hosté. V 57. min přidali hosté další branku. Bělá se však nevzdala a začala výrazně tlačit soupeře k vlastní bráně. V 64. dostal žlutou Kartu Vladimír Kalenda a hned dvě minuty na to se dostal do velké příležitosti, ale byl v těžké situaci, a proto neskóroval. Stružinec už hrál jen na své půlce a k větší šanci se dostali až v 78. min, to byla asi poslední větší šance hostujícího týmu. Musíme uznat že hráči Bělé neměli štěstí v koncovce, buď to bylo obtížné, brankař chytil a nebo to šlo těsně mimo. V 89. min však přišel zákrok na Vladimíra Kalendu, který měl být potrestán červenou kartou, avšak sudí udělil jen žlutou. Moc by se toho asi nezměnilo, ale nikdo neví co by se mohlo stát, kdyby Stružinec hrál tu chvilku ještě v oslabení.

TJ Vysoké nad Jizerou 0:1 SK Jívan Bělá

datum: 3.5. 2014

místo: Vysoké

čas: 17:00

 

góly: 1x Jirka Vitvar

žluté karty:

červené karty: 

 

Velkým překvapením pro domácí hráče, byl příjezd autobusu, ve kterém jeli především fanoušci SK Jívanu Bělá,ale tento způsob dopravy využili i někteří hráči. Přestože byla z počátku velká zima, přijelo se na zápas podívat hodně fanoušků. Bělá chtěla body a bylo to také znát na začátku utkání, nejprve si vytvořil šanci Vladimír Kalenda, avšak z gólu jsme se ještě neradovali, v 6. min prošel přes obranu domácích Jirka Vitvar a vstřelil velice důležitý gól v tomto zápase. Domací hráči se do útoku nedostávali moc často, kvůli vynikající práci obrany hostů. Bělá se snažila o zvýšení náskoku, ale nevedlo se ve střelbě na bránu. Do konce poločasu jsme mohli viděli velké úsilí domácí obrany, aby nedostali další gól. 

poločas: TJ Vysoké nad Jizerou 0:1 SK Jívan Bělá

Do druhého poločasu naběhla Bělá s jasným úkolem: zvýšit náskok. Hodněkrát měli ke splnení úkolu blízko, ale prostě to nešlo, chybělo trošku štěstí. Domácí chtěli srovnat skóre, ale moc přítelžitostí k tomu nedostali, protože spíše bránili a nebo nakopávali míče. Největší jejich šance přišla, když hostující kapitán Pavel Janata byl zraněn a musel dočasně opustit hřiště, kvůli krvácení z nosu. Ovšem ani tohoto oslabení domácí nevyužili a když se kapitán vrátil na hřiště, tak už zas tlačila jen Bělá. Do velkých šanci se dostal Vladimír Kalenda a Michal Jebavý, ani z jedné nepadnul další gól, vliv na to možná velice mokré hřiště před domácí bránou. Avšak i jedna branka stačí k vítězství a proto se dočkali hostující hráči zisku tří bodů. Na toto vítězství měl určitě také veliký vliv fanoušků, kteří skvěle a slušně fandili až do konce a podporovali hráče i přestože se jim nedařilo.

SK Jívan Bělá 2:1 Jiskra Libštát

datum: 26.4. 2014

místo: Bělá

čas: 17:00

 

góly: 1x Lukáš Patz, 1x Marian Kukučka, 

žluté karty:1x Pavel Janata, 1x Pavel Zaplatílek, 1x Vladimír Kosina, 1x Vladimír Kalenda, 1x Marian Kukučka

červené karty: jen hosté

 

 Před zápasem čekalo diváky malé překvapení. Bylo to oslavení narozenin starosty pana Svobody, ke svým 80. narozeninám dostal uplně nový bělský dres s číslem 80, také dostal kytku od kapitána domácího družstva Pavla Janaty a dárkový koš. Provedl čestný výkop a poté začlo utkání. Ze začátku jsme moc šancí neviděli, ale vše se napravilo v 15. min, když Vladimír Kalenda poslal přesný centr na Lukáše Patze a ten vstřelil hlavou první gól utkání. Oba týmy hrály vyrovnaný fotbal, ale do větších šancí se dostávali domácí hráči. V 27. min dostal žlutou kartu Pavel Janata, a také se Libštát dostal do větší šance. 36. min a Bělá může děkovat za úžasný zákrok golmana (Ladislav Šír), který zabránil hostům ve vyrovnání. Další žlurá karta přišla ve 37. a dostal jí Pavel Zaplatílek. Šance hostů na vyrovnání přišla ještě ve 45. min, ale opět Ladislav Šír pohotovým reflexem zastavil balón, po tom to zákroku si však rozhodčí všimnul již dlouho zvednutého praporku od svého kolegy a písknul offside.

poločas: SK Jívan Bělá 1:0 Jiskra Libštát

V druhém poločase musíme uznat že hosté byli lepším týmem. Snažili se o srovnání skóre, to však neznamená že Bělá přestala hrát, domácí hráči si dále vytvářeli šance, ale nebyli tak aktivní jako v první polovině, přesto Bělá mohla párkrát navýšit gólový účet. Libštatský golman ale chytal velice dobře a možná také proto se hosté dočkali v 60. srovnání skóre. 64. min a žlutá karta pro Vladimíra Kosinu, abyste si nemysleli že karty dostává jen Bělá, tak vás mohu ujisti že hosté jich také měli docela dost. Domácí fanoušci začli jásat v 67. min, když dal gól Marián Kukučka (centr René Čokina). 69. min žlutá karta Vladimír Kalenda. Rozhodčí zápas zvládal velice dobře, ale byly zde velice vyhrocené chvíle. Na hřišti se málem strhla rvačka a v 77. byl vyloučen hostující hráč za nesportovní chování, hostující hráč vzal míč a hodil ho do obličeje domácího hráče ( Jirka Vitvar), rozhodčí zákrok neviděl, ale pomezní přispěchal na pomoc a vysvětlil situaci hlavnímu sudímu a ten nekompromisně poslal hráče Libštátu do šaten. V 80. min jsme mohli vidět asi nejlepší akci celého zápasu, a to když Jirka Vitvar vzal míč a "šel na výlet" hostující hráči doslova nevěděli co mají dělat, mladý hráč který přišel tuto sezónu přešel asi přes 3 hráče a když neviděl možnost nahrávky tak alespoň vybojoval rohový kop. V 81. min dostal další žlutou kartu Marian Kukučka.Libštát se dokonce zápasu snažil vyrovnat, ale naštěstí pro domácí se jim to nepovedlo.

SK Studenec 0:2 SK Jívan Bělá

datum: 20.4. 2014

místo: Studenec

čas: 17:00

 

góly: 1x René Čokina, 1x Vladimír Kalenda, 

žluté karty:1x Michael Věchet, 1x Marian Kukučka, 1x René Čokina, 1x Fanda Vorel

červené karty: 

 

Zápas začali domácí větším tlakem na branku hostí, dokázali asi 3x vystřelit na branku, ale k našemu štěstí střely nebyly přesné. Bělá se nedostávala do velkého množství šancí, protože chyběla přesná kombinace. V 27. min dostal žlutou kartu Michael Věchet. Zhruba ve 30. min se Bělá vzchopila a začla přesněji kombinovat a vytvářet si šance. Do poločasu však žádný gól nepadl.

poločas: SK Studenec 0:0 SK Jívan Bělá

Druhý poločas už to byla Bělá, kterou všichni znají a v 50. min přišla odměna v podobě prvního gólu, který si připsal René Čokina (to vše díky nahrávce Mariana Kukučky). Studenec hrál také směrem do předu ale obrana byla precizní a brankář také. 80. min žlutá karta Marian Kukučka a dvě minuty na to vstřelil druhý gól Vladimír Kalenda, který s přehledem přehodil golmana. 84. min a další žlutá karta pro Reného Čokinu a aby toho nebylo málo 86. min žlutá karta Fanda Vorel.

SK Jívan Bělá 5:1 Sokol Bozkov B

datum: 12.4. 2014

místo: Bělá

čas: 16:30

 

góly: 1x Lukáš Patz, 3x Vladimír Kalenda, 1x Marian Kukučka

žluté karty:1x Marian Kukučka

červené karty: 

 

Bělá odzačátku šla za vítězstvím, protože minulé kolo prohrála s Víchovou a také chtěla odčinit porážku na podzim. v 22. min se už slavil první gól, který vstřelil Lukáš Patz, nedlouho poté zvyšoval v 29. min Vladimír Kalenda, který přidal další gól v 39. min a tak domácí vedli 3:0. Mohli jsme vidět mnoho šancí a krásný poločas završila tyč, po střele Fandy Vorla.

poločas: SK Jívan Bělá 3:0 Sokol Bozkov B

druhý poločas Bělá pokračovala v tlaku na hostující bránu. v 57. min dostal žlutou kartu Marian Kukučka a v 59. min završil Vladimír Kalenda hattrick. nedlouho poté po centru Vladimíra Kalendy skóroval Hlavou Marian kukučka a tak byl zápas rozhodnut. Bělá dohrávala v klidu a to možná až moc ve velkém protože v 84. min hosté dali svůj jediný gól. Dokonce utkání už domácí hráčí opět předváděli divákum co všechno dokáží. 

FC Víchová 1:0 SK Jívan Bělá

datum: 5.4. 2014

místo: Víchová

čas: 16:30

 

góly:

žluté karty: René Čokina, Vladimír Kalenda, Vladimír Kalenda (omlouvám se pokud je něco špatně, ale byl tam zmatek)

červené karty: Marcel Bažik

 

Bělá začla utočným fotbalem, ale nedařilo se v koncovce. Hosté se zmohli na pár proti útoků. Do velké šance se dostal Fanda Vorel, který zakončil vedle brány, dále pak Kalenda s Patzem, ale snažili se i záložníci, jako třeba Marian Kukučka, Marcel Bažik a Pavel Zaplatílek. Bohužel do poločasu nikdo neskóroval. 

poločas FC Víchová 0:0 SK Jívan Bělá

Druhý poločas začal gólem domácího týmu, proto se hráči Bělé snažili ještě více vstřelit branku. V 66. min zachránil šance Bělé Ladislav Šír, když zastavil velice velkou šanci domácích hráčů. Pak přišla řada žlutých karet, v 69. min dostal první kartu René Čokina, v 71. další kartu dostal Vladimír Kalenda, další karta přišla až 82. min a patřila Vladimíru Kosinovi. minutu na to Bělá nastřelila tyč a do konce si vytvořila ještě pár šancí. Po konci zápasu ještě dostal červenou kartu Marcel Bažík. Musíme však přiznat že Bělá se celou dobu snažila, ovšem někdy to prostě nejde.

SK Jívan Bělá 6:1 Sokol Nová Ves

datum: 29.3. 2014

místo: Bělá

čas: 16:00

 

góly: 3x Vladimír Kalenda, 2x Fanda Vorel, 1x Marian Kukučka

žluté karty: Marcel Bažík

 

Hosté se v první minutě pustili do útoku, ale v 2. min už lovili balón z jejich sítě po dalším gólu Vladimíra Kalendy. Zápas se dále vyvíjel spíše ve prospěch SK Jívanu Bělá, protože byli aktivnější v útočné fázi, bohužel zlobila kombinace mezi hráči, možná proto jsme viděli další branku až v 18. min a skóroval Fanda Vorel, který se vrátil z SK Jilemnice. 35. min a Marcel Bažík nastřelil břevno. Do poločasu si vytvořila Bělá ještě nějaké šance, ale hosté se dostali jen k jedné větší šanci. 

poločas SK Jívan Bělá 2:0 Sokol Nová Ves

Druhý poločas začal žlutou kartou domácího hráče Marcela Bažíka. Hosté měli možnost snížit náskok, ale zabránil jim v tom brankář Ladislav Šír. 53. min a první penalta pro SK Jívan Bělou, kterou proměnil Vladimír Kalenda. V 67. min po špatném autu domácích snížila Nová Ves náskok na 3:1, ale to bylo vše na co se zmohli. 70. min a druhá penalta pro SK Jívan Bělou, kterou proměnil Fanda Vorel, poté přišla ještě souhra Marce Bažíka a Vladimíra Kalendy, který završil svůj hattrick.

 

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2021 >>


Statistiky

Online: 2
Celkem: 131110
Měsíc: 2193
Den: 59